Заповнення звіту форми «1ДФ» в програмних продуктах лінійки «1С:Підприємство» | БІЗНЕС-БАЛАНС
(032) 240-75-99
Замовити дзвінок
Новини

Заповнення звіту форми «1ДФ» в програмних продуктах лінійки «1С:Підприємство»

image here

Завершився III квартал 2019 року, а отже саме час бухгалтерам починати формувати квартальні звіти. Одним з таких є звіт за формою «1ДФ».

Хоч остання дата подачі цього звіту до контролюючого органу 11 листопада, але його формування завжди вимагає особливої уваги бухгалтера.

У програмних продуктах лінійок «1С:Підприємство» та «BAS» є можливість автоматичного заповнення звіту «1ДФ» на підставі нарахувань працівника.

Помилковою є думка, що звіт «1ДФ» формується в програмі з даних: суми нарахованої зарплати та суми виплаченої працівнику. Всі дані для заповнення «1ДФ» зберігаються у регістрі накопичення «Взаєморозрахунки по ПДФО» (рис. 1).

Рис. 1

Суми нарахованого доходу та утриманого податку, що заповнюються в колонки звіту «3а» та «4а», відповідно відображаються в регістрі у рядку з позначкою «+».

Дані в регістр попадають після проведення документу «Нарахування зарплати» із заповненими даними у вкладці «ПДФО» (рис. 2).

Рис. 2

Тобто дані з колонки «Дохід» заповнюються в колонку «3а», а дані з колонки «Податок» в колонку «4а» звіту форми «1ДФ».

Суми виплаченого доходу та перерахованого податку, що заповнюються в колонки звіту «3» та «4», відповідно відображаються в регістрі у рядку з позначкою «-».

Дані в регістр попадають після проведення документів «Відомість в банк»/ «Відомість в касу» із заповненими даними у вкладці «ПДФО», якщо це конфігурації нового покоління, наприклад: «Бухгалтерія для України, редакція 2.0», «BAS Бухгалтерія, редакція 2.1», «Бухгалтерія сільськогосподарського підприємства для України, редакція 2.0» (рис. 3).

Рис. 3

Тобто дані з колонки «Дохід» заповнюються в колонку «3», а дані з колонки «Податок» в колонку «4» звіту форми «1ДФ».

 У конфігураціях старого покоління, наприклад: «Управління торговим підприємством для України, редакція 1.2», «Зарплата та управління персоналом для України, редакція 2.1» дані в регістр попадають після проведення документів «Платіжне доручення вихідне» на сплату податків, якщо у ньому вказано документ «Зарплата до виплати організації» із заповненими даними у вкладці «ПДФО» (рис. 4). 

(платіжка, на фоні неї відомість)

Рис. 4

Для відображення в формі «1ДФ» доходу, що був виплачений самозайнятій особі з ознакою доходу «157», необхідно заповнити документ «Відображення взаєморозрахунків з контрагентами в 1-ДФ».

За допомогою кнопки «Заповнити» документ можна заповнити автоматично, вибравши при цьому період, за який відображатимуться суми у звіті.

Рис. 5

Автор

Спеціаліст-консультант з впровадження

лінійки програмних продуктів "1С:Підприємство 8"

ТОВ "БІЗНЕС-БАЛАНС", Брошко Ольга 

Останні
Помилка при запуску програми “1С:Підприємство 8”

Часто в користувачів ПП «1С:Підприємство 8» у випадку некоректного завершення роботи з інформаційною базою (далі ІБ), при наступно...

image here
Привітання з Днем захисника України та Покрови Пресвятої Богородиці!

Наближається одне з головних осінніх свят - свято Покрови Пресвятої Богородиці, а разом з тим українці відзначатимуть День Захисни...

image here
Зміни в конфігураціях «Бухгалтерія для України» та «BAS Бухгалтерія»

З 04.10.19 для конфігурацій «Бухгалтерія для України», редакція 2.0 та «BAS Бухгалтерія» доступні нові оновлення 2.0.18.1 та 2.1.3...

image here