Валюта у конфігураціях програм «1С:Підприємство» та «BAS». Частина 1
(032) 240-75-99
Замовити дзвінок
Новини

Валюта у конфігураціях програм «1С:Підприємство» та «BAS». Частина 1

image here

У конфігураціях лінійок «1С:Підприємство» та «BAS» є можливість обліку та аналізу курсових різниць, а також виведення динаміки курсів валют за певний період.

В програмі є можливість автоматичного завантаження курсів валют НБУ із сайту Finance.ua при запуску програми. Для цього необхідно зробити відповідні налаштування у довіднику «Валюта» (рис.1) або в налаштуваннях користувача (рис. 2).

Рис. 1

Рис. 1

Рис. 2

Рис. 2

Курси валют можна завантажити вручну за допомогою кнопки «Завантажити курси валют...» у довіднику «Валюта» (рис. 3).

Рис. 3

Рис. 3

Безкоштовно завантаження курсу можливе лише на поточну дату. Завантажити курс за іншу дату або за певний період користувач має можливість у випадку придбання коду повного доступу від Finance.ua.

Усі курси валют в системі зберігаються у регістрі відомостей «Курси валют», де валюта є виміром, а курс та кратність - ресурсами.

Курсові різниці в програмі розраховуються автоматично як різниця між середнім курсом залишків по рахунках обліку та курсом НБУ на поточну дату (рис. 4).

Рис. 4

Рис. 4

Програма також автоматично перераховує всі курсові різниці по залишках валютних рахунків на дату балансу, що спрощує складання звітності.

Суми позитивних та негативних курсових різниць у програмі можна проаналізувати за допомогою стандартних звітів (рис. 5).

Рис. 5

Рис. 5

Також є можливість проаналізувати статистику курсів валют за допомогою Універсального звіту. Наприклад, відсортувавши звіт за 3 квартали 2019 року по курсу за спаданням бачимо, що 11.01. курс НБУ був найвищим, а 30.09. найнижчим (рис. 6).

Рис. 6

Рис. 6

На підставі сформованих даних є можливість створити графік для візуального аналізу.

Автор

Спеціаліст-консультант з впровадження

лінійки програмних продуктів "1С:Підприємство 8"

ТОВ "БІЗНЕС-БАЛАНС", Брошко Ольга

Також читайте нашу попередню статтю: Звітність платника єдиного податку в «1С:Підприємство»

Останні
M.E.Doc Модуль «Зарплата»

Якщо ви - мале або середнє підприємство, чи Фізична особа-підприємець і ще не користуєтесь жодною обліковою системою, але маєте на...

image here
Обмін документами між програмою M.E.Doc і веб-сервісом СОТА

Як ви вже знаєте між програмою M.E.Doc та веб-сервісом СОТА реалізовано обмін документами. В даній статті опишемо цю функцію більш...

image here
Графік роботи БІЗНЕС-БАЛАНС в травні 2020 року

Шановні клієнти! В травні 2020 року в Україні будуть два державних святкових неробочих дні, під час яких і наша компанія не буде ...

image here