Особливості налаштування довідника "Номенклатура"
(032) 240-75-99
Замовити дзвінок
Новини

Особливості налаштування довідника “Номенклатура”

image here

Особливості налаштування довідника “Номенклатура” для правильного формування собівартості виготовленої продукції та наданих послуг

При створенні елемента довідника “Номенклатура” в програмних продуктах лінійки “1С:Підприємство”, зокрема, і в конфігурації “Бухгалтерія для України, редакції 2.0”, потрібно звернути увагу на заповнення його реквізитів. Для прикладу, реквізити “група номенклатури” та “номенклатурна група” − подібні за звучанням, але різні за значенням.

Група номенклатури − це посилання на групу довідника “Номенклатура”, яка являє собою папку і розділяє номенклатуру за їх видами, наприклад: товари, послуги, матеріали та інше (рис.1).

Рис. 1

Одним із головних факторів правильного розрахунку собівартості є попереднє налаштування довідника “Номенклатурна група”. Номенклатурна група − це група накопичених витрат підприємства для виготовлення певної продукції чи надання послуг, до складу якої можна додати перелік номенклатурних позицій (товарів, продукції, робіт, послуг). Наприклад, як зображено на рисунку 2, до складу номенклатурної групи “Меблі” входять: дошка, стіл і табурет.

Рис. 2

В конфігурації “Бухгалтерія для України, редакції 2.0” накопичення витрат на випуск продукції ведеться паралельно протягом періоду, потім в кінці періоду проводиться розрахунок фактичної собівартості.

Детальний аналіз витрат виготовленої продукції/наданих послуг можна розглянути у Довідці-розрахунку “Калькуляція собівартості продукції (послуг)”, після проведення документу “Закриття місяця” з прапорцем “Розрахунок і коригування собівартості продукції (послуг)”. Доступ: Звіти − Довідки-розрахунки − Калькуляція собівартості.

Звіт являє собою документ друкованої форми, в якому можна побачити дані витрат на виробництво виготовленої продукції (наданих послуг) у грошовому і кількісному еквівалентах. 

Для прикладу розглянемо результат аналізу підприємства “Весна”, який зображено на рис. 3.

Рис. 3

На даному підприємстві виготовлено 50 одиниць столів, витрати на виготовлення яких, накопичено в номенклатурну групу “Меблі”.

Даний звіт показує, що для виготовлення столів було використано такі матеріали:

- дошка − 110 у.о.

- лак − 22,5 у.о.

- шурупи − 15 у.о.

А також включено витрати на отримані послуги (розрахунки з вітчизняними постачальниками) та загальновиробничі витрати. Тобто собівартість виготовлення таких столів становить 15531,95 грн.

Отож, вищеописане налаштування довідника “Номенклатура” дасть вам можливість оперативно отримати інформацію про понесені витрати на виготовлення продукції/надані послуги.

Також читайте нашу попередню статтю: Універсальний звіт та його функції

Останні
Практикуми по роботі в «1С:Підприємство 8»

Шановні клієнти, ми розпочинаємо серію практикумів одного дня по роботі з програмними продуктами лінійки «1С:Підприємство 8». На ...

image here
Модернізація та ремонт основних засобів в програмних продуктах «1С:Підприємство» та «BAS»

Основні засоби, які активно використовуються на підприємстві, з роками потребують постійного ремонту. Для ремонту основного засобу...

image here
Набір додаткових навчальних груп на курси 2020

На численні ваші запити наша Школа сучасного бухгалтера оголошує набір для ще двох додаткових груп на курси «Бухгалтерія 8.3 для У...

image here