Особливості формування платіжних документів по податках із заробітної плати
(032) 240-75-99
Замовити дзвінок
Новини

Особливості формування платіжних документів по податках із заробітної плати

image here

У конфігураціях програмної лінійки 1С:Підприємство 8, зокрема у конфігурації «Бухгалтерія для України, редакції 2.0» є можливість налаштувати автоматичне створення платіжних документів для сплати податків та внесків із заробітної плати працівників, що в свою чергу зекономить час для створення цих документів у ручному режимі.

Автоматичне формування платіжних документів здійснюється за допомогою обробки «Формування платіжних документів по податках», яка доступна у розділі Зарплата і кадри (режим доступу: Зарплата і кадри - Сервіс - Формування платіжних документів по податках), а також дану обробку можна відкрити за допомогою кнопки Документи за податками у відповідній Відомості виплати зарплати (рис.1).

Рис. 1

Рис. 1 (відомість на виплату зарплати)

Для того, щоб дана обробка працювала автоматично і коректно, потрібно попередньо ввести інформацію про параметри платіжних документів у регістр відомостей «Параметри платіжних документів по податках» (рис.2). 

Рис. 2

Рис. 2 (параметри для створення платежів документів щодо податків, відрахувань та зборів)

Даний регістр не прив'язується до періоду та знаходиться у розділі Зарплата і кадри - Довідники та настройки - Параметри платіжних документів по податках, а також у загальному переліку регістрів відомостей.

У регістрі «Параметри платіжних документів по податках» необхідно заповнити рахунок бухгалтерського обліку, а саме рахунок податку (внеску), та платіжні реквізити одержувачів відповідного платежу. Стосовно параметру Стаття податкової декларації, то це поле заповнюється залежно від виду внеску:

  • для ПДФО - дане поле залишається незаповненим;
  • для військового збору вказується елемент «Військовий збір», який міститься у довіднику Податки;
  • для внесків у Пенсійний фонд необхідно вказати статтю звіту ЄСВ, яка відповідає відповідній ставці ЄСВ (рис.3). Дана стаття знаходиться у довіднику Статті податкових декларацій. Для усіх необхідних видів ЄСВ створюються окремі записи у регістрі.

Рис. 3

Рис. 3 (довідник Статті податкових декларацій)

В обробці Формування платіжних документів по податках слід вказати такі параметри для платіжних документів: організацію, статтю руху грошових коштів (якщо ведеться аналітика) та дату документа. 

В колонці Зарплатні відомості є можливість додати потрібні відомості на виплату зарплати за допомогою кнопки «Додати». Для того, щоб сформувались суми для сплати податків по рахунках потрібно у колонці «Платіжні документи» застосувати кнопку «Заповнити» та поставити прапорець. Дана обробка формує платіжний документ Списання з банківського рахунку за допомогою кнопки «Створити документ», яка знаходиться у нижній частині обробки, а проведення документів здійснюється за допомогою кнопки «Провести документ» (рис 4).

Рис. 4

Рис. 4 (обробка Формування платіжних документів по податках)

Автор

Спеціаліст-консультант з впровадження

лінійки програмних продуктів "1С:Підприємство 8"

ТОВ "БІЗНЕС-БАЛАНС", Дарміць Ірина

Також читайте нашу попередню статтю: "Помилка при запуску програми “1С:Підприємство 8”.

Останні
Облік заробітної плати в облікових системах «1С:Підприємство» та «BAS»

В конфігураціях лінійок «1С:Підприємство» та «BAS» система автоматично розраховує відпускні та лікарняні. В конфігураціях «Управл...

image here
Автоматичний розрахунок собівартості продукції в програмах «1С:Підприємство» та «BAS»

В конфігураціях лінійок «1С:Підприємство» та «BAS» система автоматично розраховує собівартості випущеної продукції та наданих посл...

image here
Стан розрахунків з бюджетом в програмі M.E.Doc

Шановні клієнти, в програмі M.E.Doc реалізовано новий сервіс - стан розрахунків з бюджетом. Даний розділ надає можливість отримати...

image here