Довідник "Номенклатура"
(032) 240-75-99
Замовити дзвінок
Новини

Налаштування довідника “Номенклатура”. Типи цін

image here

Налаштовуючи довідник “Номенклатура”, слід звернути увагу на такий пункт як Ціни номенклатури.

У документах купівлі/продажу запасів одним з обов’язкових реквізитів є Договір контрагента, при заповненні якого можна зазначити реквізит Тип цін. Тоді в цих документах вказаний тип використовуватиметься за замовчуванням (Рис.1).

Рис. 1

Рис. 1

Ціни номенклатури можна встановити вручну або автоматично. Для автоматичного заповнення цін номенклатури використовується довідник Типи цін номенклатури, так звані “прайси”. Даний довідник в конфігурації “Бухгалтерія для України, редакції 2.0”, можна заповнити, перейшовши за посиланням: Довідник – Товари і послуги – Типи цін номенклатури (Рис. 2). В цій конфігурації Тип цін записується для кожної валюти окремо і ціна встановлюється лише для базової одиниці. В інших конфігураціях програмних продуктів лінійки “1С:Підприємство” довідник Типи цін знаходиться: Операції – Довідники – Типи цін. Слід звернути увагу: при обліку роздрібної торгівлі в цінах продажу формування прайсів є необхідним.

Рис. 2

Рис. 2

Також даний реквізит можна заповнити у довіднику Склади. Для кожного складу різного виду може бути заданий Тип цін, за яким буде здійснюватися продаж в роздріб (Рис.3).

Рис. 3

Рис. 3

Значення цін елементів довідника Номенклатура вказується і записується в інформаційній базі за допомогою створення документа “Встановлення цін номенклатури” (Рис.4). Даний документ є доступним у розділі Склад, а саме: Ціни – Встановлення цін номенклатури. Створення цього документа дозволить системі в майбутньому автоматично заповнити табличну частину даних щодо цін номенклатурних позицій при створенні документів купівлі/продажу. Цей документ можна створити вручну або “на підставі” документа “Надходження товарів і послуг”, що в свою чергу сприятиме швидкому записі закупівельних цін для нових номенклатурних позицій.

Рис. 4

Рис. 4

Для позицій номенклатури в системі може зберігатися кілька значень цін, які створені на певну дату. Перелік записаних Типів цін до номенклатурної позиції можна побачити в картці номенклатури, вкладка “Ціни номенклатури” (Рис.5). Також тут можна записати нові значення ціни на конкретну дату, тоді документ “Встановлення цін номенклатури” створюється автоматично.

Рис. 5

Рис. 5

Отже, довідник Типи цін призначений для зберігання типів відпускних цін підприємства та цін постачальників. А також заповнення цього довідника для номенклатурних позицій сприятиме швидкому створенні документів, пов'язаних із надходженням та реалізацією товарів і послуг.

Автор

Спеціаліст-консультант з впровадження

лінійки програмних продуктів "1С:Підприємство 8"

ТОВ "БІЗНЕС-БАЛАНС", Дарміць Ірина

Також читайте нашу попередню статтю: Електронний документообмін - реалії сьогодення

Останні
Практикуми по роботі в «1С:Підприємство 8»

Шановні клієнти, ми розпочинаємо серію практикумів одного дня по роботі з програмними продуктами лінійки «1С:Підприємство 8». На ...

image here
Модернізація та ремонт основних засобів в програмних продуктах «1С:Підприємство» та «BAS»

Основні засоби, які активно використовуються на підприємстві, з роками потребують постійного ремонту. Для ремонту основного засобу...

image here
Набір додаткових навчальних груп на курси 2020

На численні ваші запити наша Школа сучасного бухгалтера оголошує набір для ще двох додаткових груп на курси «Бухгалтерія 8.3 для У...

image here