Модернізація та ремонт основних засобів в програмних продуктах «1С:Підприємство» та «BAS». Частина 2
(032) 240-75-99
Замовити дзвінок
Новини

Модернізація та ремонт основних засобів в програмних продуктах «1С:Підприємство» та «BAS». Частина 2

image here

Продовжуємо тему відображення обліку ремонту основних засобів в програмних продуктах «1С:Підприємство» та «BAS».

В даній статті розглянемо варіант капітального ремонту (модернізації) основного засобу.

В програмі накопичення витрат, пов’язаних з модернізацією основного засобу, спочатку відбувається на дебет рахунку 1522 «Виготовлення та модернізація основних засобів».

Рахунок 1522, так як і рахунок 235 в програмі має два аналітичні показники: об’єкт будівництва і стаття витрат, тому для модернізації основного засобу створюємо новий об’єкт будівництва і вказуємо його в документі накопичення витрат (рис. 1).

Рис. 1

Рис. 1

Для відображення капітального ремонту використовується документ «Модернізація та ремонт ОЗ» із видом поліпшення «Модернізація».

Для коректного заповнення документа необхідно вказати рахунок об’єкта будівництва (1522), об’єкт будівництва і натиснути кнопку «Розрахувати суми».

Далі в табличній частині вказати основний засіб, що модернізується і натиснути кнопку «Заповнити» – «До списку ОЗ», для автоматичного заповнення усіх актуальних даних на дату заповнення документа.

На суму витрат, понесених на капітальний ремонт, збільшується вартість основного засобу (рис. 2).

Рис. 2

Рис. 2

У випадку, якщо після модернізації необхідно збільшити строк корисного використання, то у полі, де новий строк корисного використання вказується загальний новий строк корисного використання.

Нові параметри зберігаються в регістрах відомостей «Параметри амортизації ОЗ (бухгалтерський облік)», «Параметри амортизації ОЗ (податковий облік)» та впливають на розрахунок амортизації починаючи з наступного місяця після місяця модернізації.

Автор

Спеціаліст-консультант з впровадження

лінійки програмних продуктів “1С:Підприємство 8”

ТОВ “БІЗНЕС-БАЛАНС”, Брошко Ольга

Перейти до попереднього запису: M.E.Doc Рішення Держава

Останні
Вітаємо з прийдешнім Днем Незалежності України!

Сердечно вітаємо всіх громадян із Днем Незалежності України! Усі великі успіхи нашої держави складаються з успіхів кожного небайду...

image here
Увага! Зміна в ціновій політиці M.E.Doc!

Шановні клієнти! З 25 серпня 2020 року відбудеться зміна цінової політики майже усіх модулів програми M.E.Doc. Проте, незалежн...

image here
Увага! ЄДР не працюватиме з 5 по 16 серпня 2020 року

Звертаємо увагу, за повідомленням Мін’юсту, з 05 по 16 серпня 2020 року відбуватиметься впровадження в промислову експлуатацію оно...

image here