Довідник Договори. Частина 3
(032) 240-75-99
Замовити дзвінок
Новини

Довідник Договори. Частина 3

image here

Заповнення довідника Договори, частина 3

За замовчуванням в програмних продуктах «1С:Підприємство 8» всі розрахунки з постачальниками відображаються на 631 рахунку обліку, а авансові оплати на рахунку 3711. Такі налаштування проставленні у регістрі відомостей «Рахунки розрахунків з контрагентами». При необхідності ці рахунки можуть бути змінені.

У довіднику «Договори» за гіперпосиланням «Рахунки розрахунків з контрагентами» є можливість для певного договору встановити нові рахунки обліку, які автоматично заповнюватимуться в документах (рис. 1).

Рис. 1

У версіях конфігурацій старого покоління рахунки обліку можна зазначити у вкладці «Рахунки» (рис. 2).

 

Рис. 2

Нові налаштування рахунків у договорі зберігаються в регістрі відомостей «Рахунки розрахунків з контрагентами».

Якщо підприємство не використовує авансові рахунки обліку, тобто для відображення зарахування авансу використовується рахунок 631, то в такому випадку у відповідному записі регістру необхідно у полі «Рахунок авансів...» змінити рахунок 3711 на 631.

Аналогічна ситуація і для рахунків розрахунків з покупцями, замість рахунку 6811 при потребі вказати рахунок 361.

Порожні поля (Організація, Контрагент, Договір) регістру «Рахунки розрахунків з контрагентами» означає, що рахунки присвоюються для усіх організацій, контрагентів та договорів з відповідним видом розрахунків. Якщо в записі поля Контрагент чи Договір заповненні, то рахунки обліку дійсні лише для цього договору чи контрагента.

Таким чином, є можливість для одного контрагента за різними договорами призначити різні рахунки обліку, наприклад, як це зображено на рисунку 3 для контрагента ТОВ «Львівський Трюфель».

Рис. 3

Залежно від валюти договору, у полях регістру необхідно вказати Вид розрахунків за договором (розрахунки в іноземній валюті або розрахунки у валюті регламентованого обліку).

Для того, щоб реквізит «Валюта» у картці договору був доступний у конфігурації «Бухгалтерія для України, редакція 2.0» необхідно в Параметрах обліку вказати, що ведеться облік розрахунків у валюті.

Автор

Спеціаліст-консультант з впровадження

лінійки програмних продуктів "1С:Підприємство 8"

ТОВ "БІЗНЕС-БАЛАНС", Брошко Ольга

Також читайте нашу попередню статтю: Довідник Договори. Частина 2

Останні
M.E.Doc Модуль «Електронний документообіг»

M.E.Doc Бізнес - це рішення для миттєвого та законного обміну будь-якими документами з вашими контрагентами в електронному вигляді...

image here
Розпочинаємо набір на курси по роботі в «1С:Підприємство 8» в березні

Доброго дня. БІЗНЕС-БАЛАНС оголошує набір на курси по роботі з програмним продуктом «1С:Підприємство 8». Курс «Бухгалтерія 8.3 д...

image here
Запит стану реєстрації в програмі M.E.Doc

Повертаючись до теми звірки з ЄРПН, слід звернути увагу на ще один зручний спосіб автоматичного формування запитів. Коли ви ще не ...

image here