Довідник "Номенклатура" | БІЗНЕС-БАЛАНС
(032) 240-75-99
Замовити дзвінок
Новини

1С:Підприємство: налаштуй сам. Налаштування довідника “Номенклатура”. Типи цін.

image here

Налаштовуючи довідник “Номенклатура”, слід звернути увагу на такий пункт як Ціни номенклатури.

У документах купівлі/продажу запасів одним з обов’язкових реквізитів є Договір контрагента, при заповненні якого можна зазначити реквізит Тип цін. Тоді в цих документах вказаний тип використовуватиметься за замовчуванням (Рис.1).

Рис. 1

Рис. 1

Ціни номенклатури можна встановити вручну або автоматично. Для автоматичного заповнення цін номенклатури використовується довідник Типи цін номенклатури, так звані “прайси”. Даний довідник в конфігурації “Бухгалтерія для України, редакції 2.0”, можна заповнити, перейшовши за посиланням: Довідник – Товари і послуги – Типи цін номенклатури (Рис. 2). В цій конфігурації Тип цін записується для кожної валюти окремо і ціна встановлюється лише для базової одиниці. В інших конфігураціях програмних продуктів лінійки “1С:Підприємство” довідник Типи цін знаходиться: Операції – Довідники – Типи цін. Слід звернути увагу: при обліку роздрібної торгівлі в цінах продажу формування прайсів є необхідним.

Рис. 2

Рис. 2

Також даний реквізит можна заповнити у довіднику Склади. Для кожного складу різного виду може бути заданий Тип цін, за яким буде здійснюватися продаж в роздріб (Рис.3).

Рис. 3

Рис. 3

Значення цін елементів довідника Номенклатура вказується і записується в інформаційній базі за допомогою створення документа “Встановлення цін номенклатури” (Рис.4). Даний документ є доступним у розділі Склад, а саме: Ціни – Встановлення цін номенклатури. Створення цього документа дозволить системі в майбутньому автоматично заповнити табличну частину даних щодо цін номенклатурних позицій при створенні документів купівлі/продажу. Цей документ можна створити вручну або “на підставі” документа “Надходження товарів і послуг”, що в свою чергу сприятиме швидкому записі закупівельних цін для нових номенклатурних позицій.

Рис. 4

Рис. 4

Для позицій номенклатури в системі може зберігатися кілька значень цін, які створені на певну дату. Перелік записаних Типів цін до номенклатурної позиції можна побачити в картці номенклатури, вкладка “Ціни номенклатури” (Рис.5). Також тут можна записати нові значення ціни на конкретну дату, тоді документ “Встановлення цін номенклатури” створюється автоматично.

Рис. 5

Рис. 5

Отже, довідник Типи цін призначений для зберігання типів відпускних цін підприємства та цін постачальників. А також заповнення цього довідника для номенклатурних позицій сприятиме швидкому створенні документів, пов'язаних із надходженням та реалізацією товарів і послуг.

Автор

Спеціаліст-консультант з впровадження

лінійки програмних продуктів "1С:Підприємство 8"

ТОВ "БІЗНЕС-БАЛАНС", Дарміць Ірина

Останні
Привітання з Днем Незалежності України!

Дорогі друзі, колектив ТОВ “БІЗНЕС-БАЛАНС” щиро вітає нас всіх з Днем Незалежності України. 24 серпня 1991 року — це день, коли з...

image here
1С Підприємство: налаштуй сам

Довідник Договори. Частина 1. Заповнення реквізитів довідника Договори, частина 1. У програмних продуктах 1С:Підприємство у доку...

image here
Переходимо на BAS Бухгалтерія

Шановні клієнти! Повідомляємо Вам про нові зміни у програмних продуктах лінійки 1С:Підприємство. З 06.08.2019 р. Ви можете придб...

image here