(032) 240-75-99
Замовити дзвінок
Новини

Налаштуй 1С:Підприємство сам

image here

Налаштування внутрішніх звітів бухгалтера, частина 2

Продовжуємо детальніше розглядати тему розширеного налаштування деяких звітів.

Дуже часто в бухгалтера виникає потреба пригадати на якому саме рахунку обліку відображаються певні запаси. Наприклад, канцтовари можуть використовуватись як для власних потреб підприємства, так і для продажу. Відповідно один і той же запас може бути облікований, як на рахунку 22, так і на 28.

Для цього у програмних продуктах лінії “1С:Підприємство” передбачено звіт Аналіз субконто (доступ до даного звіту: Звіти - Аналіз субконто).

Мета звіту - надати користувачу інформацію про всі рахунки обліку, на яких відображено певний об’єкт (рис. 1).

Рис. 1

Аналогічна ситуація зустрічається і в обліку розрахунків з контрагентами. Особливо, коли оплата авансом і при розрахунках з контрагентом використовуються рахунки 3-го і 6-го класів Плану рахунків. Тоді Аналіз субконто виступає одним з найкращих методів аналізу дебіторської чи кредиторської заборгованості.

Для детальнішої інформації звіту необхідно виконати налаштування (рис. 2):

Субконто: Контрагенти

Вкладка “Види субконто”:

  • Контрагенти;
  • Документи розрахунків з контрагентами.

Вкладка “Групування”:

  • Контрагенти;
  • Документи розрахунків з контрагентами. Договір
  • Документи розрахунків з контрагентами.

Рис. 2

Якщо розглядати детальніше облік заборгованості, не часто використовуються, але заслуговують на увагу такі звіти, як: Заборгованість покупців по строках боргу та Заборгованість постачальникам по строках боргу. Ці звіти дозволяють розділити кредиторську та дебіторську заборгованість за періодами виникнення, а також вивести суму простроченої заборгованості. Кількість і тривалість періодів (інтервалів) можна налаштувати самостійно (рис. 3).

Рис. 3

У цьому Звіті є такий параметр як “прострочена заборгованість”. У програмі простроченою заборгованістю вважається заборгованість, термін якої більший за термін, який вказаний в Параметрах обліку (Головне – Параметри обліку – Вкладка Розрахунки) або у Договорі з контрагентом.

Дані звіти можна використовувати для аналізу безнадійної заборгованості, термін якої більший 3 років.

Списання безнадійної заборгованості в програмі відображається документом “Коригування боргу” з видом операції “Списання безнадійної заборгованості”.

Автор

Спеціаліст-консультант з впровадження

лінійки програмних продуктів "1С:Підприємство 8"

ТОВ "БІЗНЕС-БАЛАНС", Брошко Ольга 

Останні
Нові форми акцизних накладних у M.E.Doc

Шановні користувачі, повідомляємо, що у 11.01.013 версії програми M.E.Doc реалізовані нові форми акцизних накладних та розрахунків...

image here
Налаштуй 1С:Підприємство сам

Універсальний звіт та його функції Останнім часом все більше набуває популярності Універсальний звіт. Цей звіт дозволяє відобража...

image here
Оновлення 1С:Підприємство Липень 2019

Шановні клієнти, поспішайте завантажити актуальне оновлення для Ваших програмних продуктів: "Управління торговим підприємством...

image here